Projektas „Įkvėpk“ sėkmingai užbaigtas Joniškio rajone, Gasčiūnuose.
Džiaugiamės aktyviomis, visuomeniškomis Verslo moterų tinklas Šiaulių regionas narėmis, kurios baigiamajame renginyje ne tik įrodė, kad yra organizuotos, visuomenės problemoms neabejingos vadovės, bet ir atsiskleidė kaip kūrybingos ir sportiškos asmenybės.
Aktyviausios dalyvės, organizatorės ir rėmėjos: UAB Laurema, AB Gubernija, UAB Verslavita, AB Naujoji Rūta , Citadele bankas, VšĮ Spalvingi renginiai, UAB Rempaka, UAB Elva, UAB ARCHITEKTUM.

Skaityti toliau

Vyresnio amžiaus moterys – vienos pažeidžiamiausių darbo rinkoje. Jų užimtumas išlieka mažas, o palyginti daug dirbančiųjų palieka darbo rinką per anksti.  Esant nedarbui, darbdaviai renkasi jaunus darbuotojus. Privačiame  sektoriuje  kvalifikacijos problema sprendžiama pigiausiai ir lengviausiai – atleidžiami esami darbuotojai ir priimami jaunesni, kvalifikuotesni. Vyresni asmenys atleidžiami iš darbo, tačiau pensinio amžiaus didinimas dar neleidžia jiems tapti pensininkais.

Svarbiausias veiksnys, skatinantis vyresniosios kartos moteris įsitraukti į darbo rinką, yra siekis pagerinti savo materialinę padėtį. Tačiau svarbūs ir kiti įsidarbinimo vyresniame amžiuje motyvai, ne tiktai su pragyvenimu susiję poreikiai, bet ir bendravimo, priklausomybės bendruomenei bei su jais susiję pagarbos ir savigarbos poreikiai. Susiduriama su tokiomis kliūtimis, kaip galimybių įsidarbinti trūkumas ar nebuvimas, sveikatos stoka. Tik nedidelė dalis jų gali integruotis į darbo rinką.

Silpna socialinė partnerystė neužtikrina atstovavimo vyresnio amžiaus moterų interesams ir teisėms tiek įmonės, tiek valstybės lygiu.

Didėjantis vyresnio amžiaus moters ekonominio aktyvumo poreikis pastaraisiais metais vis labiau jaučiamas. Dėl to būtina aktyviau ieškoti būdų efektyviau panaudoti vyresnio amžiaus moters talentus, žinias, patirtį, gabumus ir kompetencijas, peržiūrėti socialines garantijas, taip užtikrinant geresnę jų gyvenimo kokybę.

Verslo moterų tinklas (VMT) prie Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos (LPPARA) projektu „Vyresnio amžiaus moters pozicionavimas darbo rinkoje“ siekia:

 • atkreipti dėmesį į vyresniosios kartos moterų nedarbo problemas verslo bendruomenėje ir atitinkamose šalies valstybinėse institucijose,
 • suteikti įvairiomis komunikacijos priemonėmis daugiau naudingos informacijos darbo netekusioms moterims, 
 • peržiūrėti socialines garantijas.

Projekto „Apvalusis konsultacinis stalas“ tikslas - skatinti moterų verslumą, padėti moterims kurti verslą ir jį vystyti, dalintis patirtimi. Nors ir turime labai daug puikių idėjų, kartais moterims trūksta saugumo jausmo, pasitikėjimo savimi, motyvacijos, tam tikrų žinių, pagaliau ir palaikymo. Pasitaiko, kad moterys verslininkės atsiduria aklavietėje ir joms reikia pagalbos apsispręsti, o gal ir išlipti iš „duobės“. Pradedančios turėtų šalia padrąsinančių ir savimi pasitikinčių verslininkių – mentorių-konsultančių komandą, kuri suteiktų norimą gauti informaciją ar konsultaciją. Konsultacijos vyktų vieną kartą per mėnesį, skiriant tam tikrą laiką (pvz: 1 val.)
Mes visos kartu galėtume viena kitai padėti!

Verslo moterų tinklas (VMT) prisijungė prie Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos kampanijos „Už saugią Lietuvą“ mentorystės projektu „Įkvėpk“.
 
Verslios moterys dalijasi savo patirtimi

Mentorystės projektas „Įkvėpk“ startavo  birželio17 dieną. Verslios moterys organizuoja renginių maratoną įvairiose Lietuvos miestų ir miestelių bendruomenėse. Visą vasarą savaitgaliais bus rengiami šventiški susitikimai, į kuriuos organizatorės kvies bendruomenių narius su šeimomis. Renginių tikslas – įkvėpti vietos bendruomenę pokyčiams, paskatinti nuo priklausomybių, skurdo ir emocinių bėdų kenčiančius žmones ieškoti pagalbos. Verslios moterys pasakos sėkmės istorijas, konsultuos ir motyvuos žmones pradėti savo verslą, atsakys į klausimus, dalinsis patirtimi.
Pirmasis vasaros renginys prasidėjo Šalčininkuose. Šio etapo VMT ambasadorėmis tapo Vaidilutė Eičienė, Ingrida Šulcienė, Svetlana Gelbūdienė, Jūratė Černiauskienė.
 
Pirmas renginys Šalčininkuose pavyko
 
Šalčininkuose dalyvavo apie 250 bendruomenės narių. Šalčininkų rajono savivaldybės rūpesčiu į renginį atvyko šeimų ir iš atokesnių rajono vietų, rajono saviveiklininkai  kartu su Šalčininkų kultūros centru surengė dvi valandas trukusį koncertą. Bendruomenės narius išbandyti kalvio ir audimo amatą, kitų darbelių mokė  Dieveniškių technologijų ir verslo mokykla. Mokyklos kirpėjai darė šukuosenas. O smaližiai galėjo įsigyti mokyklos mokinių bei mokytojų gamintų gardėsių, paskanauti ką tik ant laužo išvirtos šiupininės sriubos, iškeptų kepsnių.

Bendrovė „Oda LT“  dovanojo vaikams interaktyvią robotikos parodą, kita bendrovė „Grožio ambasadorės“ tyrė tėvelių ir vaikų odos būklę. Žurnalas „Aviacijos pasaulis“ dovanojo Šalčininkų bibliotekai žurnalų komplektą ir apybraižų knygą apie tarpukario aviaciją „Kilkime“. UAB „Spaudos kontūrai“ dovanojo vaikams saldainių maišą, o Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai apdovanojo mažiausius renginio dalyvius kalnu ledų.
 
Vasaros maršrutai – įvairiose Lietuvos vietose

Kiti vasaros renginių maršrutai: birželio 24 d. – Kudirkos Naumiestis, Šakių raj.; liepos 1 d. – Tiltagaliai, Panevėžio raj.; liepos 8 d. – Saviečiai, Kėdainių raj.; liepos 15 d. – Jungėnai, Kalvarijos sav.; liepos 22 d. – Antazavė, Zarasų raj.; liepos 29 d. – Joniškis, Molėtų raj., rugpjūčio 5 d. – Žilpamūšis, Pasvalio raj.; rugpjūčio 12 d. - Usėnai, Šilutės raj.; rugpjūčio 19 d. – Gasčiūnai, Joniškio raj.

Vykdomo socialinio projektą remia: Vilniaus, Kauno, Šiaulių PPAR, VMT Vilniaus, Kauno, Šiaulių regionai, Vilniaus miesto krizių centras, LRT, verslo bendrovės „Grožio ambasadorės“, „Oda LT“, „Estetika odai“, „Staipa“, „Keigra“, „Arfix“, „Spaudos kontūrai“, žurnalas „Aviacijos pasaulis“, viešosios įstaigos „Robotikos akademija“, „Valdymo inovacijų agentūra“, „Kultino“, „Dress for success“.

Projektą remia ir savivaldybės: Šalčininkų, Šakių, Panevėžio, Kėdainių, Marijampolės, Zarasų, Molėtų, Pasvalio, Šilutės ir Joniškio rajonų.
VMT narės kviečiamos prisijungti prie projekto ir vykti į renginius, juose galima pristatyti savo verslo produktus, paslaugas, pavyzdžius, dalintis patirtimi.
 
 • DSC_0100
 • DSC_0210
 • DSC_0256
 • DSC_0374
 • DSC_0411
 • DSC_0457
 • DSC_0738
 • DSC_0764

VMT Vilniaus regiono informacija